
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 6 |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 6 |
| Number of Bits | 6 |
| Turn-On Delay Time | 3.8 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 3 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 6 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 6 |
| Number of Input Lines | 6 |
| Number of Output Lines | 6 |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain |
Stock: 30
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50506
Ext.Price$0.50506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50506 | $0.50506 |
| 10 | $0.39418 | $3.94180 |
| 25 | $0.35554 | $8.88850 |
| 50 | $0.32069 | $16.03450 |
| 100 | $0.28925 | $28.92500 |
| 300 | $0.27529 | $82.58700 |
| 500 | $0.26200 | $131.00000 |
| 1000 | $0.24531 | $245.31000 |
